В екстремальних або в польових умовах періодично виникає потреба в отриманні швидкого доступу до лікарських препаратів та інших необхідних речей. Саме тому під час виконання певних бойових завдань нерідко використовують підсумки. Їхнє основне
призначення - перенесення або ж зберігання певних предметів, стріляних магазинів.

Види підсумків

Підсумки, що випускаються на цей час, прикріплюються до бронежилета, оснащеного PALS-платформою, за допомогою спеціального кріплення. Це кріплення Natick Snap представлено у вигляді виготовленого з нейлону ремінця, доповненого кнопкою. Ретельно продумане кріплення дає можливість міцно закріпити підсумок і унеможливити його відстібання в найневідповідніший момент. До речі, подібне кріплення використовується і в разі, якщо потрібно переносити зарядні станції, зброю тощо.

Підсумок-аптечка бронежилета

Раніше, щоб розподілити всі засоби та препарати в підсумці, потрібно було самостійно вносити відповідні зміни. Не так давно були представлені підсумки-аптечки, які доповнені спеціальними вкладками, а також системами для швидкого відкривання. Надійно виготовлений підсумок забезпечує безперешкодне виконання поставлених завдань. Для цього його потрібно правильно укомплектувати. Фіксувати такі аптечки можна і на плитоносках, представлених у широкому асортименті в нашому магазині.

У підсумці є місце для:

  • джгута-турнікета;
  • тактичних ножиць;
  • медичних нітрилових рукавичок;
  • різних бинтів і лейкопластирів;
  • пов'язок.

Вміст підсумка-аптечки може бути доповнено або змінено. Для цього будуть враховані умови, в яких перебуватиме боєць. Укомплектувати підсумок аптечку можуть професіонали. Вони ж допоможуть розташувати їх на бронежилетах для жінок або чоловіків.

Підсумок для скидання стріляних магазинів

Підсумки такого типу можуть бути компактними або ж більш місткими. У них можна розташувати від 6 до 12 стріляних магазинів. Такі підсумки можуть виготовлятися з різних матеріалів. Відрізняються вони формою і комплектацією.

До переліку найбільш популярних комплектів входять:

  • Поясні або на моле. Моделі відрізняються зручністю і простотою експлуатації. Такі підсумки доповнюються стрічкою.
  • Стаціонарні. Їх можна складати та переміщати. Для підготовки вставок використовують м'який і зносостійкий нейлон. Стрічки до їхнього складу не входять.

Відрізняються представлені моделі не тільки формою і комплектацією, а й розміром, відтінком. Щоб правильно вибрати колір, слід орієнтуватися на ті умови, в яких підсумок буде експлуатуватися.

Приклад кріплення підсумків на бронежилет

Для фіксації підсумків на бронежилеті використовується кілька популярних типів кріплення.

  • MOLLE і PALS. Ці різновиди кріплення відповідають чинним стандартам. Для фіксації MOLLE потрібно протягнути вертикальні елементи між попередньо підготовленими стропами. Стропи зосереджені з тильного боку підсумка, що дає змогу зафіксувати все надійно.
  • Natick Snap. Відмітна особливість цього типу кріплення - спеціальний нейлоновий ремінь, доповнений кнопкою. Це забезпечує жорстке і надійне кріплення. Вартість такого кріплення невисока.

Щоб узяти з собою на бойове завдання все необхідне, бронежилет може бути доповнений підсумками, які підготовлені під гвинтівку або під ручний кулемет, або інший комплект.

                                                  

Автор огляду Уляна Радостіна