Рюкзаки популярні в усьому світі. Їх використовують школярі, чоловіки та жінки, активні туристи, військові та фахівці в інших галузях. Відшукати варіант, який ідеально підійде в певному випадку, нескладно. Перше, що слід визначити, - об'єм тактичного, міського або військового рюкзака.

Як визначити об'єм рюкзака в літрах? Класифікація рюкзаків за літражем

Визначити об'єм рюкзака нескладно. Для того, щоб це зробити, слід за допомогою відповідних пристосувань виміряти ширину, висоту, а також глибину. Після цього необхідно перемножити отримані величини. У результаті можна буде отримати точний обсяг спорядження в кубічних метрах або сантиметрах.

Під час розрахунків важливо розуміти, що при використанні цього методу можна отримати лише приблизну величину. Адже в процесі не беруть до уваги кишені, додаткові накладки й ті відділи, які перебувають у згорнутому стані.

Призначення рюкзака

Перед тим як ухвалювати рішення про придбання рюкзака, що має певний обсяг, необхідно визначитися з призначенням і зі сферою використання. Додатково потрібно враховувати особливості статури, умови експлуатації та багато інших параметрів. Щоб виключити помилкове вкладення коштів, необхідно звернути увагу на те, який літраж зручний і доречний у тому чи іншому випадку.

До 10 літрів

Ці рюкзаки використовують у разі, якщо має бути одноденний похід. У нього можна розташувати лише все найнеобхідніше. Також у нього можна згорнути та скласти куртку, продукти для перекусу, воду і додаткові аксесуари, які можуть знадобитися в процесі.

Деякі моделі доповнені кишенями та застібками, за допомогою яких можна зафіксувати кілька додаткових предметів.

Від 10 до 20 літрів

У нього можна розташувати певну кількість предметів, продуктів для перекусу і для обіду, а також кілька пляшок води, але для тривалих походів таке спорядження не підходить. Завдяки тому, що такі моделі доповнюються різноманітного розміру кишенями, можна зручно розміщувати ліхтарики, лікарські препарати та інші предмети, призначені для надання першої допомоги.

Від 20 до 30 літрів

Ці рюкзаки можуть бути використані туристами або мандрівниками, які часто вирушають у гори або ж у нетривалі походи. Оскільки такі моделі вирізняються місткістю, в них можна розташувати все найнеобхідніше.

У рюкзаках такого літражу можна укласти аптечку, певні харчові продукти, кілька пляшок води, а також додаткові аксесуари, які можуть знадобитися в дорозі.

Від 30 до 40 літрів

До цієї категорії входять 40-літрові тактичні рюкзаки. Вони призначені для того, щоб автономно діяти протягом трьох діб. Крім цього, подібні моделі можуть бути використані в разі, якщо потрібно здійснювати транспортування екіпіровки, деяких видів боєприпасів і корисних речей. Цього цілком достатньо, щоб виконувати певні завдання.

Рюкзаки такого об'єму підходять для військових, яким потрібно протягом кількох днів виконувати обов'язкові завдання. У них можна розташувати не тільки спорядження, а й аптечку, продукти, додаткові аксесуари, які можуть знадобитися.

Від 40 до 50 літрів

Для того, щоб безперешкодно виконувати певні польові виходи, а також інші заходи, що відрізняються невеликою тривалістю, можна в магазині вибрати такий рюкзак. Більшість моделей такого літражу мають такі особливості:

  • наявність центрального відділення, що вирізняється великим розміром;
  • велика кількість стяжок, розташованих із зовнішнього боку, призначених для зручного розподілу необхідного під час виконання обов'язкових завдань спорядження;
  • зовнішні кишені (присутні не у всіх моделях).

Подібні рюкзаки періодично використовують для переміщення екіпіровки, основних частин, що входять до складу габаритної або нестандартної зброї.

Від 50 до 60 літрів

Рюкзаки такого об'єму активно використовують військові та спеціальні підрозділи під час виконання складних завдань, що займають кілька днів. Вони вирізняються великим внутрішнім об'ємом, що дає змогу розташувати всередині великий обсяг спорядження, необхідних предметів і боєприпасів.

Деякі 60-літрові моделі доповнені застібками, кишенями (внутрішніми та зовнішніми), іншими елементами. Усе це дає змогу розподілити необхідні речі в певному порядку. Наприклад, всередину сумки можна покласти додаткову ременно-плечову систему, аксесуари для кріплення.

Від 60 до 70 літрів

Основне призначення цих рюкзаків - тривалі походи. Більшість таких моделей можуть бути доповнені спеціальними горизонтальними перегородками, за допомогою яких можна розділити центральне відділення на кілька відсіків. Це дасть змогу розподілити українську амуніцію, а також додаткові комплектуючі.

Частина подібних моделей оснащена спеціально виготовленим каркасом, за допомогою якого підвищується рівень жорсткості окремих елементів рюкзака. Каркас сприяє рівномірному розподілу навантаження.

Понад 80 літрів

Тактичні та військові рюкзаки такого типу використовують у разі, якщо виникає потреба в переміщенні окремих складових зброї, боєприпасів, зарядних станцій і додаткових комплектуючих. До вибору такого рюкзака потрібно підходити відповідально. Враховувати потрібно умови, в яких буде експлуатуватися сумка. Це безпосередньо впливає на термін експлуатації, а також на збереження основних властивостей.

Для того щоб правильно визначити об'єм тактичного, туристичного чи іншого рюкзака, необхідно керуватися основними завданнями, які слід виконати, умовами експлуатації та особистими уподобаннями. Усе це допоможе вам вибрати потрібний варіант у нашому магазині.

                                                  

Автор огляду Уляна Радостіна