Основне призначення камуфляжу - це маскування певної зброї, техніки або людини. Зараз камуфляж використовують у всіх країнах і в усіх родах військ. Для його пошиття застосовуються спеціальні тканини, на які нанесено особливий малюнок.

Зараз є безліч різновидів камуфляжу, але з широкого асортименту виділяється кілька позицій, що вирізняються оригінальністю та нестандартністю. З їхньою допомогою можна маскувати бійців, які використовують повний комплект

Лісові камуфляжі

Є безліч унікальних лісових камуфляжів, але кілька з них особливо цікаві:

  • Камуфляжне забарвлення Woodland вибирають у разі, якщо потрібен надійний варіант.
  • У Німеччині було розроблено камуфляж Flecktarn для військ. Уперше він був продемонстрований ще в 90-х роках. Зараз активно застосовується в середньоєвропейських широтах, щоб маскувати бійців.
  • Англійська розробка DPM має відмінні маскувальні властивості. Вартість такого камуфляжу невисока. Тому армія активно його використовує під час війни. До речі, навіть зарядні станції можуть бути замасковані.
  • Американські морські піхотинці використовують камуфляж marpat Woodland. Унікальне забарвлення забезпечує комфортні умови для використання.
  • Італійці представили камуфляж Vegetato, який має привабливе оформлення. Але використовувати повсюдно його не дуже зручно.

Більша частина лісових камуфляжів може бути використана для виконання бойових завдань армією морськими піхотинцями.

Пустельні камуфляжі

Для того, щоб успішно проводити стеження в пустельній місцевості або бойові дії з плитоносками, використовується кілька видів камуфляжу. Найбільшою популярністю користується військовий камуфляж Desert 6. Уніформу активно використовували під час проведення операції в пустелі Невада.

Через деякий час був представлений модернізований камуфляжний колір - це Desert 3. Його ефективність була підтверджена великою кількістю успішних бойових дій у пустельній місцевості під час війни.

Уже у двохтисячних роках з'явилися перші піксельні малюнки для форми. Їх одразу ж взяли на озброєння німецькі розробники камуфляжу. Через деякий час був представлений Marpat Desert, який містить базовий малюнок. Багато країн досі використовують цей камуфляж, якщо потрібно проводити бойові завдання в пустелі. Піхота може все робити приховано.

Під час військової операції в Афганістані користувалися військовим камуфляжем Tropentarn. Під час його підготовки було використано поєднання кількох кольорів, яке практично повторює відтінок піску. Для пошиття такої уніформи застосовують легкі, міцні та зносостійкі матеріали.

Не менш цікавою є й італійська розробка. Німецькі фахівці, які займалися створенням камуфляжу, врахували всі особливості, а також взяли на озброєння недоліки раніше представлених моделей форми. Це дало змогу отримати своєрідний камуфляжний відтінок.

Універсальні камуфляжі

Попри те, що компанії активно займалися розробкою камуфляжу для піхоти, на певному етапі виникла потреба у створенні універсального варіанту. Тільки універсальний камуфляж можна використовувати практично в усіх умовах. Тому й матеріали для них обирали ретельно.

Першими над розробкою універсального камуфляжу почали працювати американці. Вони представили кілька варіацій, серед яких на особливу увагу досі заслуговує Multicam. Малюнок, який наносився на камуфляж multicam, дає змогу вести бойові дії практично в будь-якій місцевості. Усе тому, що такий одяг практично неможливо помітити в прилади нічного бачення.

У Великій Британії було створено універсальний камуфляж MTP, який мало чим відрізняється від американського. Його можна використовувати практично в будь-якій місцевості. Але вартість його нижча.

Камуфляж TAZ 83 - це швейцарська розробка. Ця країна не вела і не веде активних бойових дій. Настільки унікальне забарвлення камуфляжу обумовлене тим, що у Швейцарії є гірські райони. Саме в них і буде максимально ефективним такий камуфляж.