Тактичний рюкзак - це незамінна річ у походах і під час виконання бойових завдань. Але для того, щоб рюкзак був справді помічником, а не тягарем, його необхідно правильно збирати та пакувати. Починати необхідно спочатку з вибору необхідного спорядження. 

Що упакувати у ваш тактичний рюкзак

Щоб максимально спростити правильний процес пакування тактичного рюкзака, необхідно розібратися у всіх тонкощах. Так, багато хто порівнює цей процес із побудовою піраміди. Внизу повинні розташовуватися найважчі й габаритні атрибути, посередині - елементи середньої тяжкості, а зверху - найлегші. Такий підхід отримав масу позитивних відгуків від людей, які часто вирушають у тривалі рейди.

Під час пакування речей варто використовувати не тільки внутрішній простір, а й відділення, розташовані зовні. У більшості випадків molle застосовують для фіксації тих предметів, до яких потрібно швидко отримати доступ у дорозі. До таких предметів належать легкі ліхтарики, радіостанції або ж тактичні ножі.

Пакування низу вашого рюкзака

Нижня частина тактичного рюкзака заповнюється тими речами, потреба в яких виникає тільки наприкінці шляху. Внизу можна покласти додатковий комплект одягу, предмети гігієни, різноманітне важке спорядження та інструменти. Розподіляти їх слід так, щоб навантаження було рівномірним.

Пакування середини

У середині внутрішнього відділення укладається все те, що може знадобитися для облаштування ночівлі або відпочинку. Додатково сюди варто покласти запас води, тент, харчові продукти, а також ті предмети, потреба яких у дорозі виникає нечасто.

Що упакувати зверху вашого тактичного рюкзака

Верхня частина призначена для розташування таких предметів:

 • навігаційне обладнання;
 • змінні шкарпетки (краще брати кілька пар);
 • предмети, призначені для самозахисту;
 • таблетки, за допомогою яких можна очистити воду.

Якщо рюкзак відмінно поєднується з molle, то можна скористатися і ним. Це дасть змогу рівномірно розподілити певні речі, тент і засоби для захисту, кобуру, інше, що дасть можливість підготуватися до різноманітних ситуацій.

Як упакувати рюкзак для виживання

Рюкзак для виживання відрізняється за складом від тактичного. До його складу входить все те, що може знадобитися далеко від людей. Збираючи такий рюкзак, потрібно укладати речі, яких буде достатньо для 72 годин і більше.

Для того, щоб у дорозі не виникало жодних складнощів, потрібно підготувати намет, засоби для самооборони, набір продуктів і воду, а також усі ті предмети, які входять до складу тактичного рюкзака.

Процес укладання речей у рюкзак для виживання практично не відрізняється від того, який використовується при заповненні тактичного рюкзака. Це дасть змогу правильно упакувати рюкзак. Такий підхід позитивно впливає на комфорт.

Як організувати свій тактичний рюкзак

Що правильніше буде організовано тактичний рюкзак або сумку, то кориснішим і зручнішим для використання він буде. Це також підвищить і комфорт. До складу тактичних рюкзаків включено велику кількість кишень і відсіків. Щоб правильно використовувати всі спеціалізовані основні відсіки, необхідно проявляти акуратність і враховувати деякі рекомендації.

 • Щоб рівномірно розподілити навантаження, внизу потрібно упакувати важкі предмети. Це особливо важливо, якщо використовується тактичний рюкзак великого розміру. Використовуючи його, можна легко розташувати, наприклад, зарядні станції або інші корисні предмети.
 • Для засобів захисту і для зброї варто виділити окремі відсіки. Це дасть змогу швидко отримати до них доступ. Для цих цілей можна використовувати й ремінь.
 • На різних рівнях потрібно розкласти закуски, що дають змогу відновлювати запас енергії.
 • Якщо в рюкзаку буде присутній змінний комплект одягу, то для його пакування варто використовувати спеціальні пакети, пончо або сітку. Це дасть змогу зберегти речі.

У разі якщо до складу тактичного рюкзака або сумки входить невелика кількість кишень і відсіків, для пакування можна користуватися поліетиленовими пакетами. У них потрібно розташувати аптечку. Для фіксації більш габаритних предметів, на кшталт плитоноски, можна використовувати інші аксесуари.

Як вибрати тривожний рюкзак і що туди спакувати

Тривожний рюкзак відрізняється від тактичного і від похідного. До його складу входить кілька ключових елементів:

 • Спеціальна система molle. Вона призначена для прикріплення певного спорядження або кобури із зовнішнього боку. З їхньою допомогою можна закріпити бронеплити 5 класу захисту та інші предмети схожих габаритів. 
 • Компресійні ремені. Їхнє основне призначення полягає в компресуванні певного одягу або деяких видів спорядження.
 • Гідросистеми. Ними рюкзаки із зовнішнього боку почали комплектувати не так давно. За допомогою таких систем, як і за допомогою компресійних ременів, можна забезпечити зручне розташування певного спорядження.

Тривожний рюкзак має містити перелік предметів, без яких неможливо обійтися. До цього переліку включено:

 • радіостанції або ж приймачі, які працюють на акумуляторах або батарейках;
 • кілька комплектів батарейок для радіостанцій;
 • термоковдра;
 • запасний комплект одягу;
 • ключі від автомобіля і від будинку;
 • аптечка;
 • закуски;
 • таблетки, призначені для якісного очищення води.

У деяких випадках до складу тривожного рюкзака потрібно включати й інші предмети.

                                                  

Автор огляду Уляна Радостіна